NOWOCZESNA DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Pracownia Rezonansu Magnetycznego Gdańsk

Zapraszamy do naszej specjalistycznej pracowni rezonansu magnetycznego w Gdańsku. Mieścimy się na terenie Centrum Zdrowia Eter-Med przy ulicy Żabi Kruk 10.

 

Pracownia jest wyposażona w jedyny w województwie pomorskim panoramiczny otwarty aparat rezonansu magnetycznego najwyższej klasy, Aperto Lucent firmy Hitachi o polu 0,4T.

Unikalna konstrukcja aparatu z pojedynczym filarem daje pacjentowi poczucie dużej przestrzeni, zaś bardzo niski poziom hałasu pozwala na wykonywanie badań bez potrzeby stosowania słuchawek czy zatyczek.

 

Dzięki temu możliwe jest komfortowe wykonywanie badań u osób, dla których badanie w tradycyjnym aparacie o konstrukcji zamkniętej jest trudne do zniesienia lub niemożliwe:

  • z klaustrofobią

  • z nadwrażliwością na hałas

  • u dzieci (możliwe przebywanie opiekuna przy dziecku w czasie badania)

 

Nasz aparat pozwala też na wykonywanie badań u osób z metalicznymi elementami w ciele (implanty etc), które nie mogą być badane w standardowych aparatach rezonansu magnetycznego

 

Hitachi Aperto Lucent dysponuje zaawansowanym oprogramowaniem aplikacyjnym i jest wyposażony w pełen zestaw cewek dedykowanych do badania poszczególnych części ciała, takich jak:

Dzięki temu możliwe jest wykonywanie pełnego zakresu badań, na poziomie światowych standardów diagnostyki obrazowej.